Pojemność lodówki

Podstawowym parametrem jaki powinien być brany pod uwagę w przypadku wyboru lodówki jest jej wielkość. Pojemność lodówki powinna zależeć od tego ile osób będzie z niej korzystać oraz to jak często robimy zakupy. Oczywiste jest, że im więcej domowników tym więcej produktów będzie musiała pomieścić nasza chłodziarko-zamrażarka.

Przy wyborze lodówki warto również zwrócić uwagę na rozmieszczenie półek i różnego rodzaju schowków np. te na butelki. Dopasowanie schowków do naszych zakupów nie tylko pozwoli nam na łatwe przechowywanie zakupionych produktów, ale ich odpowiednia segregacja zwiększy realną pojemność urządzenia.

Pojemność całkowita czyli zarówno chłodziarki jak i zamrażarki to w przeciętnych modelach lodówek to około 200 litrów. Taka wielkość urządzenia powinna być wystarczająca dla czteroosobowej rodziny. Osoby samotne z powodzeniem mogą się zdecydować na mniejsze urządzenia. Lodówka o mniejszych wymiarach to nie tylko niższa cena, ale również oszczędność miejsca w kuchni jak i zużycia energii. Bardzo często jednak, nawet osoby mieszkające samotnie kupują dość spore lodówki w porównaniu z potrzebami. Być może wynika to z tego, że niewielkie urządzenia są mało popularne, a ich cena w stosunku do ich wielkości jest dosyć wygórowana.