Dodatkowe funkcje lodówki

Szukając modelu lodówki spełniającego nasze kryteria, warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju systemy ułatwiające eksploatacje urządzenia. Wprowadzane przez producentów unowocześnienia nie tylko przyczyniają się do polepszenia warunków przetrzymywania żywności, ale również ułatwiają utrzymać urządzenie w czystości.

Technologia Multi-Air-Flow sprawia, że temperatura w całej lodówce jest jednakowo niska. W przypadku modeli nie wyposażonych w ten system może występować sytuacja w której w sąsiedztwie urządzenia chłodniczego temperatura jest zbyt niska, gdy w tym samym czasie w innym miejscy temperatura jest zbyt wysoka. System Multi-Air-Flow polega na odpowiednim ruchu zimnego powietrza wewnątrz urządzenia. W ten sposób zarówno na najwyższej jak i najniższej półce temperatura jest odpowiednio niska. Takie działanie zwiększa efektywność urządzenia i sprawia, że żywność dłużej zachowuje swoje właściwości.

Działanie systemu No-Frost ma na celu stopniowe rozmrażanie urządzenia w celu pozbycia się nadmiaru lodu. Dzięki temu nagromadzony szron, po rozpuszczeniu jest usuwany z urządzenia za pomocą specjalnych kanalików na zewnątrz, gdzie nadmiar wody jest odparowywany. Dzięki wyposażeniu urządzenia w taki system nie jesteśmy zmuszani do żmudnego opróżniania i rozmrażania lodówki w momencie zbyt dużej ilości nagromadzonego lodu. System ten jednak nie zwalnia nas z obowiązku okresowego opróżniania i mycia chłodziarki, w celu zachowania odpowiedniego poziomu czystości.