Częste problemy z lodówką

Niektóre zjawiska towarzyszące pracy chłodziarko-zamrażarki mogą nam się wydać niepokojące. Nie zawsze jednak wymagają one naprawy w serwisie. Czasem pewne zachowania urządzenia biorą się z z jego pracy, bądź niewielkich usterek, które wynikają z działań użytkowników i mogą zostać szybko przez nich naprawione. Poniżej zostają przedstawione częste problemy zgłaszane przez klientów, które w większości wypadków nie wiążą się z nieprawidłowym działaniem urządzenia.

Przerwa pracy urządzenia może wynikać z brak dostawach prądu, bądź uszkodzeniem kabla zasilającego. Urządzenie do prawidłowego funkcjonowania wymaga nieprzerwanego dostępu do sieci elektrycznej. Przerwa w pracy systemu chłodzącego może być spowodowane również nieodpowiednim ustawieniem regulatora temperatury. Jeśli pokrętło jest w pozycji zerowej, wtedy system chłodzący jest wyłączony.

Równie częstym problemem jest nieustanna praca systemu chłodzącego. Klienci w takiej sytuacji obawiają się, że uszkodzeniu mógł ulec jedne z czujników odpowiedzialny za kontrolowanie temperatury wewnątrz urządzenia. W większości wypadków wynika to z wysokiej temperatury na zewnątrz, co wymusza stała pracę chłodziarki w celu utrzymania odpowiednio niskiej temperatury w lodówce. Zbyt częsta praca sprężarki może być spowodowana również niedomknięciem drzwi chłodziarki przez które wydostaje się zimne powietrze. W sytuacji gdy drzwi chłodziarki są zamknięte, a sprężarka wciąż pracuje na wysokich obrotach warto sprawdzić czy uszczelka znajdująca się wokół drzwi nie jest uszkodzona.